Concursul „Ion Barbu-Dan Barbilian" - ediția a XXII-a

În perioada 27 - 29 octombrie 2017 a avut loc la Călăraşi ediţia a XXII-a a Concursului „Ion Barbu-Dan Barbilian", organizat de Inspectoratul Şcolar Judeţean Călăraşi. Concursul interjudeţean de matematică pentru clasele V-VIII s-a susţinut la Şcoala „Nicolae Titulescu" Călăraşi. La concurs au participat 321 elevi din 13 judeţe, municipiul Bucureşti, Bulgaria şi Republica Moldova.
Sâmbătă, 28 octombrie 2017, la Şcoala „Nicolae Titulescu" a avut loc şi Concursul de matematică tip OIM „Mathematical Danube Competition", la care au participat 72 de elevi din loturile lărgite de juniori și seniori ale României, loturi reprezentative din Bulgaria și Republica Moldova, premianții M.E.N. de la clasa a VI-a, din anul 2017, de la etapa finală a O.N.M.
Subiectele şi rezultatele de la concursuri se găsesc în pagina concursului.

17 iunie 2016, Palatul Parlamentului