Un școlar 2019-2020


Concursul „Ion Barbu-Dan Barbilian” - ediția a XXIV-a

În perioada 25 - 27 octombrie 2019 a avut loc la Călărași ediția a XXIV-a Concursului sau a unor participare internaționale „ Ion Barbu-Dan Barbilian” , organizat de Inspectoratul Școlar Județean Călărași. Concursul de matematică pentru clasele V-VIII sa susține Școala „ Nicolae Titulescu „Călărași . La concurs au participat 337 de elevi din 12 județe, municipiul București, Bulgaria și Republica Moldova. 
Sâmbătă, 26 octombrie 2019, la Școala „Nicolae Titulescu„ a avut loc și Concursul „ Concurența Matematică a Dunării” , la îngrijire au participat 69 elevi din loturi lărgite de juniori și seniori ale României și loturi reprezentative ale Bulgariei și Republicii Moldova.
Subiectele și rezultatele concursurilor se găsesc înpagina concursului .

4 iunie 2019, Palatul Parlamentului