Anunț important privind reînceperea cursurilor

Începând cu data de 8 februarie 2021, cursurile se vor desfășura conform SCENARIULUI 2 (GALBEN).
Scenariul 2 presupune:
a) Participarea zilnică, cu prezență fizică în unitatea de învățământ, a tuturor elevilor din învățământul primar și a elevilor din clasele a VIII-a, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție
b) Participarea zilnică, în sistem online, a elevilor din celelalte clase/ani de studiu (clasele a V-a, a VI-a, a VII-a).

Programul claselor de gimnaziu

Accesul părinților în curtea școlii este interzis. Rămân valabile regulile și circuitele de intrare-ieșire aplicate în semestrul I.

Ordin comun emis de ministrul educației și ministrul sănătății privind aprobarea măsurilor de organizare a activității în cadrul unităților/instituțiilor de învățământ în condiții de siguranță epidemiologică pentru prevenirea îmbolnăvirilor cu virusul SARS-CoV-2