Școala „Nicolae Titulescu” lansează proiectul de mobilități Erasmus+ KA1 cu titlul „Profesori inovatori pentru o Școală Europeană”

Școala „Nicolae Titulescu” va derula în perioada 1 iunie 2017-31 decembrie 2018 proiectul „Profesori inovatori pentru o Școală Europeană”. Proiectul are un buget de 40155 euro și va fi finanțat din fonduri europene, în cadrul Programului Erasmus+ KA1 - Mobilități în domeniul educației școlare.
Scopul proiectului: Inovarea strategiilor didactice ale profesorilor din ariile curriculare Matematică și științe, Limbă și comunicare, Om și societate, Tehnologii din Școala „Nicolae Titulescu”.
14 profesori din cele 4 arii curricularre vor participa la cursuri de formare continuă la Stockholm, Valencia și Dublin.
Coordonator de proiect: prof. Olaru Adriana.

4 iunie 2019, Palatul Parlamentului