Concursul „Ion Barbu-Dan Barbilian” - ediția a XXIV-a

În perioada 25 - 27 octombrie 2019 a avut loc la Călărași ediția a XXIV-a Concursului sau a unor participare internaționale „ Ion Barbu-Dan Barbilian” , organizat de Inspectoratul Școlar Județean Călărași. Concursul de matematică pentru clasele V-VIII sa susține Școala „ Nicolae Titulescu „Călărași . La concurs au participat 337 de elevi din 12 județe, municipiul București, Bulgaria și Republica Moldova. 
Sâmbătă, 26 octombrie 2019, la Școala „Nicolae Titulescu„ a avut loc și Concursul „ Concurența Matematică a Dunării” , la îngrijire au participat 69 elevi din loturi lărgite de juniori și seniori ale României și loturi reprezentative ale Bulgariei și Republicii Moldova.
Subiectele și rezultatele concursurilor se găsesc în pagina concursului.

Fotografii din sălile de clasă în care îşi desfăşoară activitatea clasa pregătitoare