Evaluare națională 2021


OLIMPIADE ŞCOLARE 2007-2008 (ETAPA JUDEŢEANĂ)

LIMBA ROMÂNĂ

Clasa a V-a
Premiul I - Curteanu Silvana
Premiul II - Iordache Andrei
Menţiune - Tinca Daniela
Curteanu Silvana a participat la Etapa naţională; profesor: Mirică Niculai.

Clasa a VII-a
Premiul III - Andrei Monica
Menţiune: Barbu Larisa, Tache Iunia, Tuculeasa Anca

Clasa a VIII-a
Premiul III: Constantin Simona, Rîpa Alexandru
Menţiune: Dumitru Mihaela, Ion Ceară Roxana

Elevii au fost pregătiţi de profesorii: Barzache Sofia, Ghioca Elena, Macoviciuc Ana, Mirică Niculai, Tinca Mariana.

MATEMATICĂ

Clasa a V-a
Menţiune: Curteanu Silvana, Iacov Mihai

Clasa a VI-a
Premiul III - Melente Andrei
Menţiune: Ivan Florentina, Miu Cosmin, Niţu Octavian, Stanciu Livia

Clasa a VII-a
Premiul I - Andrei Monica
Menţiune: Bărzulea Amalia, Comşa Bogdan Gabriel
Andrei Monica a participat la Etapa naţională; profesor: Neagu Ecaterina.

Clasa a VIII-a
Premiul I - Dumitru Mihaela
Premiul II - Constantin Simona
Constantin Simona a participat la Etapa naţională; profesor: Vlad Eugenia.

Elevii au fost pregătiţi de profesoarele: Caţaros Aurelia, Constantin Adriana, Neagu Ecaterina, Ulmeanu Emilia, Vlad Eugenia.

FIZICĂ

Premiul I - Andrei Monica, clasa a VII-a
Premiul III: Barbu Larisa, Bărzulea Amalia, clasa a VII-a şi Constantin Simona, clasa a VIII-a
Andrei Monica a participat la Etapa naţională; profesor: Petrache Fănica.

CHIMIE

Premiul I - Bărzulea Amalia, clasa a VII-a
Premiul II - Dumitru Mihaela, clasa a VIII-a
Menţiune: Comşa Bogdan Gabriel, Popa Doina, clasa a VII-a

Bărzulea Amalia şi Dumitru Mihaela au participat la Etapa naţională; Dumitru Mihaela a obţinut Menţiune la Etapa naţională.
Elevii au fost pregătiţi de prof. Oprea Mirela.

BIOLOGIE

Menţiune: Petrescu Denisa, Tache Iunie, Tuculeasa Anca, clasa a VII-a
Elevii au fost pregătiţi de prof. Chiriţă Elena.

LIMBA ENGLEZĂ

Clasa a VII-a
Premiul I - Cocoranu Andrei George
Premiul II: Comşa Bogdan Gabriel, Constantin Cristina
Menţiune: Tache Iunia, Roşu Alina

Clasa a VIII-a
Premiul I - Tvardochlib Christian
Premiul II: Rîpa Alexandru, Rogoz Ramona, Stan Andreea, Ţifrea Adina
Premiul III: Dumitru Mihaela, Zaharia Angelica
Menţiune - Vlad Cristian
Elevii au fost pregătiţi de profesoarele: Bosânceanu Gabriela, Lăpădat Carmen, Mitră Magda.

LIMBA FRANCEZĂ

Menţiune: Constantin Cristina, clasa a VII-a, Dumitru Oana, Trepăduş Bogdan, clasa a VIII-a
Elevii au fost pregătiţi de profesorii Mirică Niculai şi Mirică Elena.

EDUCATIE TEHNOLOGICĂ

Premiul I: Ivan Florentina, clasa a VI-a, Mitu Robert, Tudor Ionuţ, clasa a VII-a
Premiul II: Chelălău Ionuţ, clasa a VI-a, Anton Robert, clasa a VIII-a
Menţiune: Creangă Cătălina, clasa a V-a, Ignat Evelina, clasa a VII-a

Ivan Florentina, Mitu Robert şi Tudor Ionuţ au participat la Etapa naţională; profesor: Cocargeanu Gheorghe.
Ivan Florentina a obţinut Menţiune la Etapa naţională.

Elevii au fost pregătiţi de profesorii: Cocargeanu Gheorghe şi Necula Mirela.

CONCURSURI INTERJUDEŢENE ŞI NAŢIONALE 2007-2008

MATEMATICĂ

„Ion Barbu - Dan Barbilian" - Călăraşi, 8-9 decembrie 2007

Clasa a V-a
Menţiune: Coman Petronela, Curteanu Silvana

Clasa a VI-a
Premiul II: Ciobacă Alina, Ivan Florentina
Premiul III - Şerban Daniela
Menţiune: Constantin Rosana, Niţu Octavian, Tudor Cosmin

Clasa a VII-a
Premiul I - Constantin Cristina
Premiul II - Bărzulea Amalia
Premiul III - Comşa Bogdan Gabriel
Menţiune: Andrei Monica, Constantin Nicoleta

Clasa a VIII-a
Premiul I - Vlad Cristian
Premiul II - Constantin Simona
Premiul III - Badea Vlad
Menţiune - Stanciu Mirel

„Elena Bădilă" - Giurgiu, 5-6 aprilie 2008

Clasa a V-a
Premiul II - Iacov Mihai
Premiul III - Vătafu Mădălina

Clasa a VI-a
Premiul II - Melente Andrei
Premiul III: Ciobacă Alina, Constantin Rosana, Miu Cosmin
Menţiune: Nicolae Cosmina, Şerban Daniela

Clasa a VII-a
Premiul II - Bărzulea Amalia
Premiul III - Constantin Cristina
Menţiune - Gologan Denisa

Clasa a VIII-a
Premiul III - Constantin Simona

„Sf. Andrei-Lumina ştiinţei, Lumina credinţei"- Slobozia, mai 2008
Premiul I - Stanciu Livia, clasa a VI-a
Premiul II - Nicolae Cosmina, clasa a VI-a
Premiul III - Iacov Mihai, clasa a V-a

„Matematica la Pontul Euxin" - Mangalia, iunie 2008

Clasa a V-a
Menţiune - Vătafu Mădălina

Clasa a VI-a
Premiul III - Miu Cosmin
Menţiune: Constantin Rosana, Ivan Florentina, Melente Andrei, Şerban Daniela, Tudor Cosmin

Clasa a VII-a
Premiul III - Gologan Denisa
Menţiune: Andrei Monica, Comşa Bogdan Gabriel, Constantin Cristina, Iscru Adrian

„Lumina-Math" - Constanţa, 15 martie 2008
Premiul I: Iacov Mihai, clasa a V-a, Cocoranu Andrei George, clasa a VII-a, Constantin Simona, clasa a VIII-a
Premiul II - Andrei Monica, clasa a VII-a
Premiul III - Bărzulea Amalia, clasa a VII-a

Concursul de limba română şi matematică „+- Poezie" - etapa judeţeană
Premiul III (limba română) - Ivan Florentina, clasa a VI-a
Premiul III (matematică) - Ivan Florentina, clasa a VI-a
Menţiune (matematică): Vătafu Mădălina, clasa a V-a, Ciobacă Alina şi Nicolae Cosmina, clasa a VI-a

FIZICĂ

Concursul judeţean de fizică „Thomas Edison" - clasa a VI-a
Premiul I: Aldea Ştefan, Constantin Rosana, Ivan Florentina, Şerban Daniela
Premiul II: Chelălău Ionuţ, Ciobacă Alina, Nicolescu Robert
Premiul III: Melente Andrei, Miu Cosmin, Nicolae Cosmina, Savu Cătălina
Menţiune: Florea Nadina, Mihai Florentina

CHIMIE

Concursul interjudeţean „Chimexpert" - martie 2008
Premiul II - Dumitru Mihaela, clasa a VIII-a
Menţiune - Rîpa Alexandru, clasa a VIII-a

Concursul naţional „Ştiinţe pentru juniori" - etapa judeţeană
Premiul I - Dumitru Mihaela, clasa a VIII-a
Menţiune - Tache Iunia, clasa a VII-a
Dumitru Mihaela a participat la Etapa naţională şi a obţinut Menţiune.

Concursul interjudeţean „Predarea ştiinţelor naturii în învăţământul românesc"
Premiul I: Ţifrea Adina şi Zainea Ionela, clasa a VIII-a

Concursul interjudeţean „Apa curată - apa poluată"
Premiul I: Boboc Roxana, Crăiţă Georgiana, Ţifrea Adina şi Zainea Ionela, clasa a VIII-a
Premiul II: Ghercea Mihaela, Turcu Marina, clasa a VII-a

Concursul interjudeţean „Dunărea cu ape line"
Premiul II - Ghercea Mihaela, clasa a VII-a

Concursul naţional „Natura - trecut, prezent, viitor"
Premiul I, secţiunea Fotografie - Barbu Larisa, clasa a VII-a
Premiul I, secţiunea Postere: Alecu Alexandra, Damian Alexandru, Florea Alexandra, Ganea Georgiana, Spânu Alexandru, Stoica Andreea, clasa a VII-a
Premiul III, secţiunea Postere: Dumitru Mihaela, Marcu Mădălina, clasa a VIII-a

CONCURSURI EXTRAŞCOLARE 2007-2008

Concursul Naţional „Basmele Reginei Maria"
Premiul I - Constantin Cristina, clasa a VII-a

Proiectul „Tineri motivaţi pentru viitor"
Premiul I: Boboc Roxana, Crăiţă Georgiana, Răşan Răzvan, Ţifrea Adina, Zainea Ionela

Concursul „Prietenii pământului-salvează viitorul"
Premiul I, secţiunea Pictură - Coman Mihaela, clasa a VII-a
Premiul I, secţiunea Poezie - Trepăduş Bogdan, clasa a VIII-a
Premiul II: Cătănescu Ramona, Ţifrea Adina, Zainea Ionela, clasa a VIII-a
Menţiune, secţiunea Pliant - Barbu Larisa, clasa a VII-a

Concursul „Păsările-indicatori ai biodiversităţii"
Premiul I - Turcu Marina, clasa a VII-a

Concursul „Sosirea păsărilor migratoare"
Premiul I - Iosif Oana, clasa a VII-a

Concursul „Cu viaţa mea, apăr viaţa"
Menţiune - echipajul şcolii format din elevii Iacov Mihai, Ştefănescu Adrian, clasa a V-a, Mihai Florentina, Trepăduş Cristina, clasa a VI-a

Concursul „Prietenii pompierilor"
Premiul II - echipajul şcolii format din elevii Bălan Alin, Mitu Robert, Ţuţuianu Marius, clasa a VII-a, Anton Robert, Rîpa Alexandru, Stanciu Dragoş, Ciuciuleacă Valentin, Cotoi Ion, Vasiliu Bogdan, Voicu Adrian, clasa a VIII-a