An școlar 2006-2007

24 iunie 2007: s-au afișat rezultatele la Testarea Națională

Procentul de promovabilitate al absolvenţilor şcolii noastre este de 85,11% - mai mic decât cel din anul şcolar precedent, când s-au obţinut rezultate record: 95,71% procent de promovabilitate. Cu siguranţă este însă mai mare decât media pe judeţ şi pe ţară!

5 iunie 2007: Festivitatea de premiere a olimpicilor

Elevii şcolii care au obţinut premii şi menţiuni la etapa judeţeană a olimpiadelor şi concursurilor din anul şcolar 2006-2007 au fost recompensaţi cu diplome şi premii in bani:
     Premiul I: 50 RON
     Premiul II: 30 RON
     Premiul III: 10 RON.

8 aprilie 2007: Vizita unei delegaţii compusă din elevi şi profesori de la Colegiul „Jules Verne", Rivery, Franţa

Delegaţia a vizitat săli de clasă, laboratoare, cabinete, fiind plăcut impresionată de şcoala noastră. Oaspeţii francezi au primit câte o agendă şi un pix inscripţionate cu numele şcolii, pliante de prezentare a şcolii şi alte mici obiecte simbolice.

Programul de Granturi pentru Dezvoltarea Școlară

Vineri, 11 mai 2007, s-a publicat lista cu proiectele ce vor fi finanțate în cadrul Programului de Granturi pentru Dezvoltarea Școlară. Proiectul școlii noastre se află printre primele 50 de proiecte câștigătoare.
La acest program au participat cu proiecte aproximativ 2500 de şcoli din ţară, dar au fost selectate pentru finanţare 583 de proiecte. Şcoala „Nicolae Titulescu" a participat cu proiectul „Prietenul meu - Calculatorul", cu un buget de 46935 RON.

Martie 2007: Rezultate de excepţie la olimpiadele şcolare: 11 elevi calificaţi la etapa naţională!

Limba română:
- Andrei Monica, clasa a VI-a (prof. Macoviciuc Ana)
- Constantin Simona, clasa a VII-a (prof. Macoviciuc Ana)
- Rîpa Alexandru, clasa a VII-a (prof. Macoviciuc Ana)
Matematică: