Evaluare națională 2021


OLIMPIADE ŞCOLARE 2006-2007 (ETAPA JUDEŢEANĂ)

LIMBA ROMÂNĂ

Clasa a VI-a
Premiul I - Andrei Monica
Premiul II - Comşa Bogdan Gabriel
Premiul III: Gologan Denisa, Tuculeasa Anca
Menţiune: Alexandru Alina, Constantin Nicoleta, Ene Georgiana
Andrei Monica a participat la Etapa naţională; profesor: Macoviciuc Ana.

Clasa a VII-a
Premiul II: Constantin Simona, Rîpa Alexandru
Premiul III - Vlad Cristian
Menţiune - Dobre Oana Mihaela
Rîpa Alexandru a participat la Etapa naţională; profesor: Macoviciuc Ana.

Elevii au fost pregătiţi de profesoarele Macoviciuc Ana, Barzache Sofia, Tinca Mariana.

ISTORIE

Premiul I - Vâlcu Cristina, clasa a VIII-a
Profesor: Ilie Leonard

CULTURĂ CIVICĂ

Premiul II: Bănea Paula şi Popa Elena, clasa a VIII-a
Profesor: Constantin Lucien

MATEMATICĂ

Clasa a V-a
Premiul II - Ivan Florentina
Premiul III - Tănase Adrian
Menţiune: Ciobacă Alina, Constantin Rosana, Melente Andrei, Miu Cosmin, Niţu Octavian, Şerban Daniela, Şerban Maria, Stanciu Livia

Clasa a VI-a
Menţiune: Andrei Monica, Bărzulea Amalia, Cocoranu Andrei George, Constantin Cristina, Comşa Bogdan Gabriel, Ignat Evelina, Iscru Adrian, Tache Iunia

Clasa a VII-a
Premiul I - Constantin Simona
Menţiune: Anton Robert, Rădulescu Mihaela, Vlad Cristian
Constantin Simona a participat la Etapa naţională şi a obţinut Medalia de bronz a Societăţii de Ştiinţe Matematice; profesor: Vlad Eugenia.

Clasa a VIII-a
Premiul I - Popia Andreea
Premiul III - Vâlcu Cristina
Menţiune - Vultureanu Raluca
Elevi participanţi la Etapa naţională:
Popia Andreea - profesor: Olaru Adriana
Vâlcu Cristina - profesor: Constantin Adriana

Elevii au fost pregătiţi de profesoarele Caţaros Aurelia, Constantin Adriana, Neagu Ecaterina, Olaru Adriana, Vlad Eugenia.

GEOGRAFIE

Premiul I - Vultureanu Raluca, clasa a VIII-a
Vultureanu Raluca a participat la Etapa naţională şi a obţinut Menţiune; profesor: Negoiţă Lucia

FIZICĂ

Premiul I - Constantin Simona, clasa a VII-a
Profesor: Petrache Fănica

CHIMIE

Premiul II - Brătuşcu Gabriela, clasa a VIII-a
Premiul III - Dumitru Mihaela, clasa a VII-a
Menţiune - Mitu Robert, clasa a VII-a
Brătuşcu Gabriela a participat la Etapa naţională şi a obţinut Menţiune specială.
Elevii au fost pregătiţi de prof. Oprea Mirela.

EDUCAŢIE TEHNOLOGICĂ

Menţiune - Andrei Monica, clasa a VI-a
Badea Vlad, Rîpa Alexandru, clasa a VII-a
Elevii au fost pregătiţi de profesorii: Cocargeanu Gheorghe şi Necula Mirela.

CONCURSURI INTERJUDEŢENE ŞI NAŢIONALE 2006-2007

MATEMATICĂ

„Nicolae Coculescu" - Slatina, 30 noiembrie-2 decembrie 2006
Menţiune - Constantin Simona, clasa a VII-a

„Ion Barbu - Dan Barbilian" - Călăraşi, decembrie 2006

Clasa a V-a
Premiul I - Melente Andrei, Stanciu Livia
Premiul II: Constantin Rosana, Ivan Florentina, Niţu Octavian
Premiul III - Miu Cosmin
Menţiune: Chelălău Ionuţ, Culea Răzvan, Tănase Adrian

Clasa a VI-a
Premiul II - Cocoranu Andrei George
Premiul III: Andrei Monica, Comşa Bogdan Gabriel
Menţiune: Constantin Cristina, Iscru Adrian, Tache Iunia, Ţifrea Mădălina

Clasa a VII-a
Premiul III: Constantin Simona, Dumitru Mihaela
Menţiune: Rădulescu Mihaela, Rîpa Alexandru, Vlad Cristian, Zainea Ionela

Clasa a VIII-a
Premiul II - Vâlcu Cristina
Premiul III - Tincu Alexandra

„La şcoala cu ceas" - Râmnicu Vâlcea, 18-21 ianuarie 2007

Clasa a V-a
Menţiune - Ivan Florentina

Clasa a VI-a
Premiul III - Cocoranu Andrei George
Menţiune: Bărzulea Amalia, Comşa Bogdan Gabriel

Clasa a VII-a
Premiul III - Constantin Simona
Menţiune - Vlad Cristian

„Grigore Moisil" - Urziceni, februarie 2007
Clasa a VIII-a
Menţiune: Constantin Simona, Vlad Cristian

„Elena Bădilă" - Giurgiu, 31 martie - 1 aprilie 2007

Clasa a V-a
Premiul III: Constantin Rosana, Şerban Daniela
Menţiune - Miu Cosmin

Clasa a VI-a
Premiul I - Bărzulea Amalia

Clasa a VII-a
Premiul III - Vlad Cristian

Clasa a VIII-a
Premiul III - Topoloagă Alexandra

„Sf. Andrei-Lumina ştiinţei, Lumina credinţei"- Slobozia, mai 2007

Clasa a V-a
Premiul II - Melente Andrei
Premiul III: Constantin Rosana, Ciobacă Alina, Ivan Florentina, Nicolae Cosmina

Clasa a VI-a
Premiul I - Andrei Monica
Premiul II - Bărzulea Amalia
Menţiune: Constantin Cristina, Tache Iunia

„Matematica la Pontul Euxin" - Mangalia, iunie 2007

Clasa a V-a
Premiul I - Melente Andrei
Premiul II - Nicolae Cosmina
Premiul III - Miu Cosmin

Clasa a VI-a
Premiul I - Constantin Cristina
Premiul II: Cocoranu Andrei George, Comşa Bogdan Gabriel, Gologan Denisa
Premiul III - Iscru Adrian

Clasa a VII-a
Premiul I - Constantin Simona

Clasa a VIII-a
Premiul I - Vâlcu Cristina
Premiul III - Popia Andreea

Concursul Naţional de Matematică şi Literatură „+-Poezie" - Caransebeş, 4-6 mai 2007
Premiu special - Ivan Florentina, clasa a V-a
Menţiune - Stanciu Livia, clasa a V-a

CHIMIE

Concursul interjudeţean „Chimexpert" - Constanţa, martie 2007
Premiul I - Dumitru Mihaela, clasa a VII-a
Premiul II - Rîpa Alexandru, clasa a VII-a
Menţiune - Rădulescu Mihaela, clasa a VII-a

Concursul judeţean „Ştiinţe pentru juniori"
Premiul I - Brătuşcu Gabriela, clasa a VIII-a
Premiul II - Dumitru Mihaela, clasa a VII-a
Menţiune: Badea Vlad şi Tvardochlib Christian, clasa a VII-a

Concursul „Raluca Rîpan" - etapa naţională
Menţiune specială - Dumitru Mihaela, clasa a VII-a

LIMBA ENGLEZĂ

„La şcoala cu ceas" - Râmnicu Vâlcea, martie 2007
Premiul III - Cocoranu Andrei George, clasa a VI-a
Menţiune: Aldea Ştefan, clasa a V-a
Comşa Bogdan Gabriel, clasa a VI-a
Tvardochlib Christian, clasa a VII-a

ISTORIE

„La şcoala cu ceas" - Râmnicu Vâlcea, martie 2007
Menţiune: Dumbravă Diana şi Pavel Mădălina, clasa a VIII-a

CONCURSURI EXTRAŞCOLARE ŞI SESIUNI DE COMUNICĂRI ŞI REFERATE 2006-2007

CONCURSURI EXTRAŞCOLARE

Concursul de limba română şi matematică „+- Poezie" - etapa judeţeană
Premiul I - Stanciu Livia, clasa a V-a
Premiul II - Ivan Florentina, clasa a V-a
Menţiune: Niţu Octavian şi Tănase Adrian, clasa a V-a
Ignat Evelina, clasa a VII-a

Concursul judeţean de fizică „Thomas Edison" - clasa a VI-a
Premiul I: Andrei Monica, Cocoranu Andrei George, Constantin Cristina, Ignat Evelina, Tuculeasa Anca
Premiul II: Bărzulea Amalia, Tache Iunia
Premiul III - Tistu Ana Maria
Menţiune - Popa Doina

Concursul judeţean de chimie „Raluca Rîpan" - clasa a VII-a
Premiul III - Dumitru Mihaela
Menţiune: Badea Vlad, Mitu Robert, Rîpa Alexandru

CONCURSUL REVISTELOR ŞCOLARE

Premiul I: Revista "Natura - prietena mea"

Proiectul „Tineri motivaţi pentru viitor"
Premiul I, Secţiunea Creație - Păsările, indicatori ai biodiversităţii - Scurtu Daniela
Premiul I, Secţiunea Creație - Pădurea înverzită (pictură): Scurtu Daniela, Turcu Marina
Premiul I, Secţiunea Creație - Pădurea înverzită (poezie) - Echipajul şcolii Nicolae Titulescu
Premiul I, Secţiunea Referate - Pădurea înverzită - Echipajul Școlii Nicolae Titulescu

SESIUNEA DE COMUNICĂRI ŞTIINŢIFICE

BIOLOGIE
Premiul I: Ţifrea Adina, Zainea Ionela, clasa a VII-a