An școlar 2014-2015

Premii pentru elevii calificaţi la etapa naţională a olimpiadelor de matematică şi fizică

Începând cu anul 2015, Prof. Univ. Dr. Corina Oana Bondi oferă un premiu anual de 100 USD pentru fiecare elev din Şcoala „Nicolae Titulescu", calificat la etapa naţională a Olimpiadelor de matematică sau de fizică. Premiul se acordă în baza contractului de sponsorizare încheiat la data de 16 decembrie 2014 între Prof. Univ. Dr. Corina Oana Bondi şi Şcoala Gimnazială „Nicolae Titulescu".
Corina Bondi (Petre) a fost o elevă de excepţie a Şcolii „Nicolae Titulescu" (promoţia 1995), olimpică la matematică şi fizică. Prin aceste premii, Corina Bondi doreşte să stimuleze elevii capabili de performanţe la cele două discipline.

Primii beneficiari ai premiilor oferite de Corina Oana Bondi sunt 4 elevi: Constantin Nichi Laurenţiu, clasa a V-a (matematică); Barbu Diana Miruna, clasa a VI-a, Balea Cătălin şi Iordache Ştefan Darius, clasa a VII-a (fizică). Premiile au fost oferite joi, 27 martie 2015, de către doamna Gherghinica Petre, mama Corinei Bondi. Doamna Petre a felicitat elevii pentru rezultatele lor și colectivul de cadre didactice care a pregătit numeroase generaţii de elevi care fac cinste şcolii.

Imagini de la festivitatea de premiere: